ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΕΙΣ
Η Πολιτικη ποιοτητας
![](https://pafiliscoffee.gr/wp-content/uploads/2017/09/etairia_pol_poiotitas1.jpg)
- Η ΠΑΦΙΛΗΣ είναι πιστοποιημένη σύµφωνα µε το πρότυπο ISO 22000:2005 και διαθέτει HACCP διασφαλίζοντας την ποιότητα και ασφάλεια των παραγόμενων προϊόντων.
- Η εταιρία επενδύει καθημερινά στην τήρηση της πολιτικής ποιότητας που εφαρμόζει. Οι επιλεγμένες πρώτες ύλες και υλικά συσκευασίας, οι προσεγμένες εγκαταστάσεις, που πληρούν αυστηρούς κανόνες υγιεινής και ασφάλειας, ο λειτουργικός εξοπλισμός και το εκπαιδευμένο ανθρώπινο δυναμικό διασφαλίζουν την ανώτερη ποιότητα προϊόντων και υπηρεσιών.
- Η ΠΑΦΙΛΗΣ έχει αναπτύξει και εφαρμόζει σύγχρονες πρακτικές, που επιτρέπουν τη διασφάλιση της ποιότητας των προϊόντων της και την επιβεβαίωση της τήρησης αυστηρών ποιοτικών κριτηρίων παραλαβής, αποθήκευσης, παραγωγής, τυποποίησης και διανομής.
- Για την ορθή οργάνωση της ΠΑΦΙΛΗΣ, τηρούνται ειδικές προδιαγραφές που διασφαλίζουν την ποιοτική λειτουργία, μέσα από την εφαρμογή ενός συνόλου ελεγμένων και τυποποιημένων διαδικασιών. Ο ποιοτικός έλεγχος της εφαρμογής των διαδικασιών λειτουργίας σε όλα τα τμήματα είναι καθημερινός και τα αποτελέσματά του αξιολογούνται άμεσα, έτσι ώστε να γίνονται οι απαραίτητες βελτιώσεις χωρίς καθυστέρηση.
Πιστοποιήσεις
![lait](https://www.pafiliscoffee.gr/wp-content/themes/dwhite/assets/images/company/iso-pafilis.png)
Είμαστε πιστοποιήμενοι και για το βιολογικό καφέ από τη ΔΗΩ.